ANASAYFA


Siirt Pervari Karakovan Balı Tamamı Organik Yöntemlerle Üretimi Yapılmaktadır. 3000 Metre Yüksek Rakımlı Dağlarda Üretilmektedir. Siirt Pervari Balı
120 TL
(KDV dahil)

Pervari süzme bal organik, doğal her hangi bir katkı maddesi içermez. Şeker hastası olan insanlar bile Siirt pervari süzme balı kullanabilirler.
90 TL
(KDV dahil)

Sitemizde satışını yaptığımız karakovan balı yaklaşık olarak 3000 rakımlı yüksek dağlarda bol ve zengin bitki florasına sahip Pervari ilçemizin yaylalarına kurulan kovanlarda üretimi yapılmaktadır. Karakovan balı üretimi genellikle ağaçların kütükleri oyulalarak silindir şeklinde kovan haline dönüştürülür.

 karakovan balı


Bu ağaç kütülerinden oluşan kovanların giriş taraflarına kapak yerleştirilir. Bu kapaklarda arıların giriş ve çıkışları için bir delik açılır. Karakovan balı üretimi yapılacak olan kovanların üstü doğal gübre ve benzeri tabakalar ile üstü örtülür. Güneş ışığı bile görmeyen bu kovanlar yaklaşık olarak 6 -7 ay gibi uzun bir süre zarfında bekler.Tarafımızca üretimi yapılan karakovan balı hiçbir etkiye maruz kalmamaktadır. Pervari karakovan balı şeker hastası insanların bile rahatlıkla, güven içerisinde tüketebilecek kadar doğal ve organik bir şekilde üretilir. Tüketici ve üretici arasında hiçbir aracı yoktur. Satın aldığınız ve beğenmediğiniz pervari balını geri iade edebilirsiniz.
 pervari karakovan balı

Siirt Pervari Karakovan Balı
tamamı doğal ve organik yöntemler ile hazırlanan eşsiz şifa kaynağıdır. Pervari bal Türkiye'de üretimi yapılan diğer ballar ile kıyaslandığında en kaliteli ballar arasında gösterilmektedir.

 karakovan balı arazi üzerinde bulunan kovanlar


Son yapılan araştırmalar neticesinde Pervari karakovan balının faydaları Siirt pervari karakovan balı günümüzde hak ettiği değeri yeni yeni kazanmaya başlamıştır. Sitemizde üretimi ve satışını yaptığımız pervari balı; yüksek dağlara ve zengin bitki örtüsüne sahip olan yaylarımızda üretimi yapılmaktadır.
 Siirt pervari ilçesinde üretilen karakovan balı


Pervari karakovan balı faydaları ve insan sağlığı açısından önemi herkes tarafından bilinmektedir. Sizlerde kendinizi ve sevdiklerinizi hastalıklardan korumak için doğanın bize sunduğu bu güzelliklerden ve mucizelerden mahrum bırakmayınız.
karakovan balı üreten arıların çiceklerden nektar toplaması
 • Kalp, karaciğer, mide başta olmak üzere birçok hastalığa iyi gelir.Mide ülseri ve bağırsak sorunlarına faydalıdır.
 • Sabahları aç karna bir tatlı kaşığı kadar tüketilmesi durumunda iştah açar ve insana gün boyunca zindelik katar.
 • Günümüzde modern tıbbın çaresiz kaldığı kanser hastalıkların tedavisinde yardımcı olur.
 • Prostat hastalığına iyi gelir. İdrar sökücü özelliğe sahiptir.
 • Uzun ve soğuk kış günlerinde soğuk algınlıklarına grip, nezleye iyi faydalıdır. Ayrıca balgam söktürür.
 • Kan dolaşımı ve kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir.
 • Afrodizyak etkisi nedeni ile, cinsel isteği arttırır. Sportif faaliyetler için enerji deposu görevi görür.
 • Alaca hastası olanlar en az 6 ay düzenli sabah ac karına bir çay kaşığı tüketirlerse fayda görürler.
 • Balı diş ve diş etlerine diğer tatlı gıdaların akside zarar vermez.
 • Ağız içinde oluşan yaralara iyi gelir.
 • İnsan vücuduna sürürdüğü takdirde, cildi yumuşatır.
 • Saçlara tatbik edildiğinde ise saçları besler ve korur.

 pervari karakovan balı
Siirt Pervari Karakovan Balı daha birçok hastalığa karşı bizleri korumaktadır. Unutmayalım ki dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde bal tüketimi yüksek bir orandadır. Avrupa ve Amerika'da insanlar çaylarına şeker yerine bal ilave etmektedir. 

Pervari karakovan faydaları saymakla bitmez. Kuran-ı Kerim 'de bal ve arılar şöyle bildirilmiştir.
 Pervari karakovan balı"Rabb'in, bal arısına 'dağlarda, ağaçlarda ve hazırlanmış kovanlarda yavru yap, sonra her çeşit bitkiden ye, sonra da -bal yapman için Rabb'inin gösterdiği yollardan boyun eğerek yürü!' diye öğretti. Onların karınlarından renkleri çeşit çeşit bir içecek çıkar ki onda insanlar için şifa vardır. Düşünen bir millet için bunda ibretler vardır"( Nahl Suresi, 69.)buyrulmuştur.

 Pervari karakovan balı

"Şifa iki şeydendir. Biri Kur'an okumakta, diğeri ise bal şerbeti içmektedir."    ( Hakim, Tıp 4/200.)

"Bal şerbetinden daha üstün ilaç bulunamaz."( C. Sağir, 2/125; F. Kadir, 5/454.)
 hakiki pervari karakovan balı

"Bal şerbeti gönlümdeki üzüntüyü, sıkıntıyı giderir ve gözümün görme duyusunu da kuvvetlendirir."( E. Nucayım vr. 131 b; İ. Sünni vr. 63.)

"Böbrek sancısı böbrekteki sinirdendir, hareket ettiği za­man sahibini hasta eder. Bu hastalığı ılık su ve bal şerbeti ile tedavi ediniz."( Hakim, Tıp 4/405.)

"Doğum yapan (lohusa) kadınlar için yaş hurma, hasta kimseler için ise bal gibi şifa yoktur."( K. Ummal, 10/28279; K. Hakayık, 2/158.)

             
 pervari karakovan balı

Pervari Karakovan Balı

Yakalış olarak 6 ay gibi uzun bir süre zarfında kapalı kalıp topluiğne başı kadar bir aydınlık görmediği için kapalıkovan yani KARAKOVAN BALI denir.

Pervari Karakovan Balının önemli bir özelliği gerek örme sepetlerinin veya 1 metre uzunluğundaki, 30 cm kalınlığında yuvarlak oyulmuş dut ağacının içi oyularak yapılan karakovanlarının içinde hiçbir müdahale yapılmadan ürettiği baldır.

Bu nedenle Arı kendi peteğini kendisi ördüğü için peteği de son derece şifalıdır.

Siirt Pervari Karakovan Balını bu denli özel kılan ise şüphesiz ki  sahip olduğu yüksek dağları ve zengin bitki örtüsüdür.

Pervari ilçesi yaklaşık olarak 2400 – 3000 metre gibi yüksek dağlara sahiptir. Zengin akarsuları ve içinde binbir çeşit bitki barındıran yayla ve ovaları ile havası bile şifa kaynağıdır.

İşte bu ortamda yapılan arıcılık ve bu bitkilerden beslenen arılar dünyanın en kaliteli balını biz insanlar için üretmektedirler. Pervari Karakovan Balı

Siirt Pervari Karakovan balının özellikleri ve faydaları aslında saymakla bitmez.

Pervari balı

Pervari Karakovan Balı 
tarihçiler tarafından Osmanlı sarayı hekimlerince şifahanelerde hastaların tedavisinde kullandıklarını belitmişlerdir.

Siirt Pervari’nin nektarı oldukça yüksek 1200’e yakın çiçeğinden karakovan balını toplayan, özel yetiştirilmiş Kafkas Arılarıdır.

Ortalama olarak 500 gr ( yarım kilo ) bal için arıların, çiçeklere 37.000 kere gidip gelmeleri gerektiği hesaplanmıştır. Arılar, bir bal peteğini doldurmak için, senede 17 milyon mil yol katederler. Kafkas arıları; diğer arı çeşitlerine göre hortumları uzun olduğundan çiçekteki tüm balı ve tüm nektarı alabilecek şekilde alırlar.

Pervari  Karakovan Balı'nın ortasında balmumu yoktur.
 


Siirt Pervari Karakovan Balının tamamı natureldir. Peteği olduğu gibi yenir. İnsan eli değmeden arı kendi isteğine göre hazırlamıştır.

Şeker hastalarının dahi yiyebilecekleri; Katışıksız, %100 saf, glikoz içermeyen, naturel, özel, her derde deva doğa harikası hakiki Karakovan balıdır. Ticari Glikoz oranı  % 0’dır.Bal, yüzyıllar boyunca insan sağlığı için en faydalı besinler arasında her zaman birinci sırada yerini almıştır.

Ne yaziiki bu eşsiz şifa kaynağına  son zamanlarda  insanoğlunun erişimi oldukça güç olmuştur.Türkiye bal üretimi açısından diğer ülkelere göre çok daha ileri bir potansiyele sahip olmasına rağmen katkısız genetiği ile oynanmamış bal bulmakta zorluk çekmeye başlamıştır.

Yöresel olarak farklı bölgelerde ve coğrafyalarda bal üretimi yapılmaktadır. Sağlık ve şifa açısından en kaliteli ballar arasında gösterilen bal çeşitlerinden biride Pervari karakovan balıdır.

Karakovan balı yaklaşık olarak altı ay boyunca iğne ucu kadar bile güneş ışığına maruz kalmadan üretimi yapılmaktadır. 


 pervari karakovan balı

Pervari Karakovan Balı FaydalarıPervari’nin yüksek rakımlı dağlarında zengin bol florasına sahip yaylaların eteklerine kurulan kovanlardan elde edilen karakovan balı dünyada üretilen en iyi ballar arasında gösterilmektedir.

Pervari karakovan balını bu denli özel kılan nedenler saymakla bitmez.

 
Pervari karakovan balı mide rahatsızlıkları başta olmak üzere alaca hastaları, kansızlık,  karaciğer, kalp damar,  romatizmal hastalıklar, obezite, idrar yolları hastalıkları, hatta çağımızın hastalıkları olarak bilinen ve tedavileri tıbben çok zor olan kanser ve diyabet hastaları için faydaları bilimsel olarak kanıtlanmış; halen hazırda modern tıpta bile günümüzde ameliyat yaralarında kullanıldığı bilinmektedir.


Karakovan balı  diğer şekerimsi gıdaların aksine diş ve diş eti sağlığı açısından çok önemli bir rol oynar.  

Bizlerde hepsisiirt.com olarak Siirt ili Pervari ilçesinin 2600 rakımlı dağların eteklerine kurulan kovanlardan elden ettiğimiz Pervari karakovan ballarını siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Sitemizde yer alan bütün ürünler tamamen doğal olarak
üretilerek pervari karakovan balı online  satış yapıyoruz.


 Pervari Karakovan Balı

Bu şifa kaynağı karakovan balını herhangi bir aracı olmadan direk üreticisi olduğumuz bizden sizlere ulaştırarak bu doğal ortama kesinlikle bir aracı bulundurmuyoruz.

Unutmayalım ki her bal karakovan balı, her karakovan balı Pervari karakovan balı değildir. Fiyatı yüksek olan ballar daha kaliteli fiyatı düşük olan ballar kalitesizdir mantığı tamemen yanlıştır.

 Hakiki pervari karakovan bal 
 laboratuar ortamında analiz edilen ballardır. Bunun yanı sıra pratik olarak bir takım yollar mevcuttur. Hakiki bal satışı yapan birini bulduğunuz zaman ondan aksi bir durum olmadıkça vazgeçmeyin.

Sağlığınıza giden bu yolda sağlığınızdan olabilirsiniz. Pervari karakovan balı için aklınızdaki bütün soruların cevaplarını 0549 870 05 34 nolu telefonu arayarak bilgli alabilirsiniz.

 

Pervari Karakovan Balı özellikleri ve FlorasıSiirt Pervari ilçesi sarp yüksek dağlara sahip bir yerleşim yeridir. Akarsuları, yaylaları ve uçsuz bucaksız ovaları ile bölge tabiat ve bitki örtüsü son derece zengindir.

Pervari Karakovan Balı işte tam böyle güzelliklere sahip yaylaların yamaçlarına kurulan kovanlarda üretimi yapılır. Pervari Karakovan Balı üretimi aşamasında kesinlikle her hangi bir müdahaleye maruz kalmadan organik bir şekilde insanların sofralarına ulaşmaktadır.

Siirt Pervari Karakovan Balı florasını oluşturan bitkilerden bazıları aşağıdaki gibidir.

 • Yonca
 • Sığır dili
 • Fiğ
 • Engerek otu
 • Geven
 • Ada çayı
 • Kekik
 • Peygamber çiçeği
 • Ballı bana
 • Zahtar
pervari karakovan balı

 pervari karakovan balı

Bize Yazın
İleitşim
Karakovan Balı Sipariş
 pervari karakovan balı
Karakovan balı faydalarıBasında PervariKarakovan Balı

 karakovan balı faydaları
 pervari balı

 karakovan balı sipariş hattı

 bıttım sabunu ile saç dökülmesine son