Karakovan Balı Faydaları

Karakovan Balı FaydalarıKarakovan balı insan için faydaları aslında saymakla bitmez. Bunun başlıca nedenleri vardır. Bal diğer gıda ürünleri göre daha farklı karakteristlik özelliklere sahiptir.

Bütün canlılar yaşamlarını sürdürmeleri için bir miktarda olsa neme ihtiyaç duymaktadır. Karakovan ballara temas eden baktari ve mikro organizmalar yok olur. İnsan sağlığını etkileyen birçok mikro organizma balda yoktur. Aynı zamanda insan bal tüketmesi durumunda bakterileride yok etmiş olmaktadır.

Bilimsel olarak yapılan birçok arıştırmalarda antibiyotik ilaçlara karşı bile direnç göstere bilen MRSA  ( metisiline reziztans staf aureus ) bakterisi bile bala karşı direnç gösterememiştir. Yapılan diğer bir bilimsel araştırmada ise karakovan bal ile tifo hastalığına neden olan mikroplar 48 saat dizanteri mikropları ise 10 saat gibi kısa sürede yok edilmiştir.

Maddeler şeklinde karakovan balın faydalarını sıralamak gerekirse ;

Sarılık
Alaca hastalığı
Kolestol
Karaciğer
Mide 
Sindirim sistemi
Romatizmal hastalıklar
Damar tıkanlıklığı
Diyabet
Balgam söktürür.

gibi hastalıkların yanı sıra saç ve cilt bakımıda yapılabilmektedir. Diğer tatlı maddlerinin dişe verdiği zarara karşı karakovan balı doğal bir macum görevi görmektedir. Son olarak karakovan balı sportif ve cinsel faaliyetlerden önce tüketilmesi durumunda büyük bir enerji ihtiyacını tek başına karşılayabilmektedir.


Bize Yazın
İleitşim
Karakovan Balı Sipariş
 pervari karakovan balı

 karakovan balı faydaları
 pervari balı

 karakovan balı sipariş hattı

 bıttım sabunu ile saç dökülmesine son