Karakovan Süzme Bal

Karakovan Süzme Bal

Karakovan balı, üretilen ballara göre çok daha ender bulunan kıymetli bir baldır. Siirt Pervari ilçesinde üretimi yapılan karakovan balı birçok rahatsızlıklara karşı iyi gelir. Her yıl eylül ayı sonlarında arıcılar tarafından hasadı yapılmaktadır.

Pervari karakovan balı petek bal ve süzme karakovan bal olarak tüketilir. Bazı insanlar bal tüketirken petek balı tercih etmeyebilir. Bu nedenle karakovan ballar süzülerek süzme bal olarak cam kavanozlara doldurulur. Karakovan süzme bal her sabah aç karına tüketilmesi durumunda insan sağlığı açısından önemli bir olumlu etki yapar. Mide rahatsızlıkları başta olmak üzere metabolizmamızın ve sindirim sisteminin daha etkili bir biçimde işlev görmesini sağlar.

Karakovan süzme balı çocuklarımız için özellikle kahvaltı sofralarında bulundurmamız ve tüketmemiz çok önem arz eder. Zira küçük bedenlerin gelişmesi ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi için karakovan süzme bal çok faydalı olacaktır.

Karakovan petek balı ile karakovan süzme balı arasında hiçbir şekilde kalite farkı yoktur. Her iki bal çeşidide bizleri hastalıklardan korunmamıza yardımcı olur. Balın faydası bilimsel olarakta kanıtlanmış ve yıllar boyunca çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır.

 pervari karakovan balı süzme
Bize Yazın
İleitşim
Karakovan Balı Sipariş
 pervari karakovan balı

 karakovan balı faydaları
 pervari balı

 karakovan balı sipariş hattı

 bıttım sabunu ile saç dökülmesine son